Podaruj 1% podatku

 

NASZ NR KRS: 0000024865

 06.01.2018

 

Bezpłatne badanie wzroku

 

 07.09.2017

 

Informator „Za Życiem”

 

Po raz kolejny serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią informatora „Za życiem”. Sprawdź jakie uprawnienia przysługują Ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

Dowiesz się z niego między innymi, gdzie uzyskać informację o uprawnieniach, kto i jak może z nich skorzystać, kim jest asystent rodziny i gdzie zgłosić się po jego pomoc, jakie uprawnienia przysługują dziecku z orzeczoną niepełnosprawnością oraz komu przysługują świadczenia jednorazowe.

 

 Informator

 

Informator jest dostępny na stronie Ministerstwa Zdrowia http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/zdrowie-matki-i-dziecka/informator-za-zyciem-2/
Podaruj 1% podatku

 

NASZ NR KRS: 0000024865

 09.03.2017

 

Fundacja WOŚP w naszym szpitalu c.d.

 

Informujemy, że w ramach 25 Finału WOŚP dotarła do nas druga tura sprzętu medycznego przekazanego w darze dla Oddziału Pediatrycznego. Jest to lokalizator naczyń krwionośnych oraz holter ciśnienia.

DZIĘKUJEMY!!!

 

 
02.03.2017

 

Fundacja WOŚP w naszym szpitalu

 

Zaangażowanie personelu Oddziału Pediatrycznego w pracę oraz troska o komfort pobytu i procesu leczenia małych pacjentów przynosi efekty. W dniu 1 marca br. otrzymaliśmy pierwszą turę sprzętu medycznego tj. łóżka szpitalne z elektryczną regulacją wysokości wyposażone w materace przeciwodleżynowe oraz szafki przyłóżkowe z regulowanym blatem bocznym. Sprzęt przekazano w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z przeznaczeniem dla Oddziału Pediatrycznego.

Szczególne podziękowania za wkład w pozyskanie nowoczesnego sprzętu należą się Pani Bożenie Truchan - Pielęgniarce Oddziałowej, Pani Katarzynie Chałas - Ordynator Oddziału Pediatrycznego oraz naszym wszystkim wolontariuszom biorącym udział w 25 Finale WOŚP.

DZIĘKUJEMY!!!

 

 
19.01.2017

 

Bezpłatne badanie wzroku

 

 12.01.2017

 

Informator „Za Życiem”

 

Przedstawiamy Państwu przygotowany przez Departament Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia informator pn. Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin " Za życiem". Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu.

Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki ze względu na stan zdrowia. Informator jest również dostępny na stronie Ministerstwa Zdrowia.

 

 

 Informator

 
02.12.2016

 

PODZIĘKOWANIE

 

W imieniu swoim i pracowników GoldMedica sp. z o.o. w Gołdapi składam serdeczne podziękowanie Panu Józefowi Dominiuk za nieodpłatne przekazanie oddziałom szpitalnym sprzętu: wózków inwalidzkich, wózków do przewożenia pościeli, chodzików oraz materacy do łóżeczek, które służą naszym pacjentom.


Jesteśmy bardzo wdzięczni za udzielaną przez Pana pomoc szczególnie w trudnej sytuacji naszego Szpitala, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności w Pana życiu osobistym i zawodowym.


Z wyrazami szacunku Wiesław Jurgielewicz

 
30.10.2016

 

Kolejną inwestycją, którą mogliśmy zrealizować z 1% podatku, był zakup wyposażenia do dyżurki oraz do nowo wyremontowanego gabinetu zabiegowego Oddziału Pediatrycznego.

Przypominamy, że dzięki Państwa hojności, dotychczas zakupiliśmy:
- elektrokardiograf AsCARD MrSilver3
- kardiomonitor CMS8000 z wózkiem, mankietem i czujnikiem
- monitoring służący obserwacji pacjentów na odcinku zakaźnym.

Zarząd oraz pracownicy GoldMedica sp. z o.o.

 

 
19.10.2016

 

Na badanie osteoporozy zapraszamy osoby w wieku powyżej 20-go roku życia.

 

 14.10.2016

 

 

Bezpłatna mammografia w naszym województwie
24.05.2016

 

 
19.05.2016

 

 
13.05.2016

 

 
2016.04.29

 2016.02.22

 2016.02.12

 2016.02.12

 2016.01.15

 

UWAGA!

Informujemy, że limit miejsc został już wyczerpany i zapisy są zakończone.

 

BEZPŁATNE BADANIE WZROKU

 2015.11.26

 

SZLACHETNA PACZKA

 

Starostwo wybrało rodzinę, której chcemy pomóc i przygotować szlachetną paczkę. Liczymy na Waszą pomoc. Szczególnie ważne w tej akcji jest to, że rodzina jest z powiatu gołdapskiego. Pomoc ta więc zostaje na naszym terenie.

 

W tej akcji nie ma żadnych kosztów pośrednich. Wszystko to co uda nam się uzbierać i kupić przekazywane jest bezpośrednio dla rodziny. To od nas zależy jak paczka będzie wyglądała. Czy będzie to tylko to co jest w ich podstawowych potrzebach, czy może coś więcej. W paczce nie można przekazywać pieniędzy, musi to być pomoc materialna, czyli zakup rzeczy z listy. Dodatkowo pomoc ma być bezinteresowna – bez żądania dowodów wdzięczności. Dlatego imiona rodziny są zmienione, a kontakt z rodziną odbywa się tylko poprzez opiekuna ze szlachetnej paczki, który był u naszej rodziny w domu.

 

W załączeniu historia rodziny - jej podstawowe potrzeby i marzenia. Pomóc możecie przekazując środki finansowe lub zakupując jeden z wymienionych produktów z załącznika. Łączcie się w grupy, zapraszajcie swoje rodziny i znajomych do wspólnego przygotowania paczki. Wrzucajcie info na Facebooka. Im więcej osób przygotowuje paczkę tym lepiej.

 

Ps. Bartek (lat 8) jest wielbicielem piłki nożnej i drużyny Real Madryt, a Julia (lat 13) uwielbia koty. Ich mama jest bardzo spokojną, wyciszoną osobą, bardzo porządkową i pracowitą. Dba o dzieci i ich przyszłość.

 2015.08.04

 

 

Dostęp do świadczeń zdrowotnych dla osób otyłych

 2015.06.16

 

 

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK)

 Zapisy do lekarza rodzinnego

 POLKARD

 

Narodowy Program Wyrównania Dostępności
do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo – Naczyniowego POLKARD

 

W 2014 r. nasz szpital wziął udział w programie zdrowotnym pn. Narodowy Program Wyrównania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo – Naczyniowego POLKARD, który realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia Departament Polityki Zdrowotnej.


W ramach programu, w grudniu zakupiliśmy na potrzeby naszych pacjentów, nowy zestaw do diagnostyki kardiologicznej przeznaczony dla oddziałów wewnętrznych. Zestaw obejmuje elektrokardiograf, pulsoksymetr oraz zestaw do 24-godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego. Udział własny szpitala w kosztach zakupu zestawu wyniósł 15%, pozostałą część kosztów tj. 85% pokryło Ministerstwo Zdrowia.

 
1% podatku

 

Odpis 1% podatku na OPP

 

Pragniemy podziękować Państwu za przekazane fundusze z odpisu podatkowego 1% za 2013 rok na Organizacją Pożytku Publicznego w kwocie 3.640,50 zł, która została przekazana dla szpitala.

 

Przypominamy, że również w rozliczeniu roku 2014 będzie można odpisać 1% podatku:
nazwa OPP: Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia, KRS: 000 00 65198, z dopiskiem: dla szpitala w Gołdapi.

 

Dzięki Państwa ofiarności nasz szpital w poprzednich latach z odpisu 1% na OPP zakupił następujący sprzęt:

 

 • Wózek do przewożenia chorych z prowadnicą na kasety RTG
 • Materace na łóżka szpitalne
 • Drukarka laserowa
 • Spirometr
 • Pulsoksymetry z czujnikami
 • Waga elektroniczna
 • Wagi dziecięce
 • Stojaki do kroplówek
 • Aparat do reanimacji AMBU
 • Defibrylatory
 • Pompa infuzyjna 2-strzykawkowa
 • Ssak elektryczny
 • Aparat EKG 12-kanałowy
 • Łóżeczko dziecięce z pozycją Trendelenburga

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”

 

Jan Paweł II